https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/img-floater-brown-huge.png
https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/img-brown-floater.png

Plastik Ambalaj'da Güvenli Hizmet!ÜretimÜretim

1963 yılından beri en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Grafik ve Baskı ÖncesiGrafik Baskı Öncesi

Tüketiciler çoğu zaman ambalajın içerisine konulan üründen ziyade, ürünün ambalajına göre karar vermektedir. Market raflarında ürünlerinizin fark yaratıp tercih edilmesi için gereken şey doğru bir tasarımdır.

Üretimin ilk aşaması olan Baskı Öncesi bölümünde, müşterilerin ihtiyaçları belirlenir. İhtiyaçlarına göre tasarımlar hazırlanır veya varolan tasarımları baskıya uygun hale getirilir. Flekso baskı tekniğinin sağlamış olduğu yüksek kalite ve düşük klişe maliyetleri müşteriler için büyük fayda sağlamaktadır.

Konusunda uzman Uzel Plastik Baskı Öncesi ekibi müşterilerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için tecrübelerinin yanında ileri teknolojiye sahip profesyonel ekipmanlar ve güncel yazılımlar kullanmaktadır. Bu sayede ürünlerin görsel kalitesi güvence altına alınmaktadır.

https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/baski2-1024x683-1.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Flekso Baskı
Flekso Baskı

Uzel Plastik’de üretilen her ambalaj, hem tasarım hem de baskı renkleri bakımından aynı kalite standartlarına sahiptir.

İleri teknolojiye sahip hassas makine parkuru ile ürünler maksimum kaliteye ulaşmaktadır. Dakikada 400 metre hızla, 10 renge kadar flekso baskı yapabilen matbaa makineleri, otomatik baskı izleme sistemiyle baskı kalitesinin devamlılığını sağlarken, non-stop çözgü ve sargı sistemleriyle hızlı hizmet sunmaktadır.

Yeni yapılan flekso matbaa makineleri yatırımlarıyla beraber kullanılmaya başlanan “Grafiksel Konumlandırma Sistemi” (Graphical Positioning System) sayesinde, ürünler yüksek baskı kalitesine ulaşırken, iş tekrarlarında kalite devamlılığı sağlanmaktadır. Bu sayede işlerin sürekliliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.
https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/DJI_0030-1280x720.jpg
bt_bb_section_top_section_coverage_image

LaminasyonLaminasyon

Flekso baskı işlemi tamamlanan filmlerin laminasyonu, Uzel Plastik’in modern tesislerinde solventli ve solventsiz laminasyon teknikleri ile gerçekleştirilmektedir.

Gıda ürünlerinde, baskı yapılan yüzeyin gıda ile temas etmemesi için laminasyon işlemleri uygulanmaktadır.

Ürünler BOPP, CPP, PE, PET, BOPA, ALU ve kağıt ürünlerinin iki veya daha çok katlı kombinasyonlarıyla lamine edilmektedir. Laminasyon işlemleri sırasında gıda güvenliği standartlarına uygun yapıştırıcılar kullanılmaktadır.

Ayrıca laminasyon işlemi sayesinde ambalajlara mukavemet ve bariyer özelliği katılarak, paketlenen ürünlerin raf ömrünün artırılması sağlanmaktadır. Üretilen ürünlerin sektörleri itibariyle uygulanacak laminasyon işlemleri değişiklik göstermektedir. Burada belirleyici olan müşteri beklentisidir.
https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/P1183014-1280x719.jpg
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dilimleme ve Torba YapımıDilimleme

Üretimdeki son süreç dilme ve torba yapımıdır. Baskısı ve laminasyonu tamamlanan ürünler, istenilen ölçüde dilimlenip rulo haline getirilmektedir.

Ürünler otomatik paketleme makinelerinde kullanılacak ise doğrudan depolama ve sevkiyat departmanına aktarılmaktadır.

Eğer ürünler torba olarak üretilecekse, müşteri talebi doğrultusunda kesme makinelerinde istenen ölçüde kesilerek torba haline getirilmektedir. Kesme ve torba yapımı sürecinde yastık tip, körüklü, doypack, quattro, zip-lock torba üretimleri, müşterilere özel olarak sunulmaktadır.

Ayrıca otomatik dolum hatları için wicket torbalar da üretilebilmektedir. Üretimdeki son aşamanın tamamlanmasıyla birlikte “terzi hassasiyetiyle” üretilen ürünler sevke hazır hale gelmektedir.
https://uzelplastik.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/P1182981-1280x719.jpg
bt_bb_section_top_section_coverage_image